DJI Zenmuse L2

DJI Zenmuse L2

Kõrgtäpne õhuseire LiDAR-süsteem

Võimas ulatus, kõrgendatud täpsus

Eelised ja jõudlus​

Zenmuse L2 ühendab kaader-LiDARi, isearendatud kõrgtäpse IMU-süsteemi ja 4/3 CMOS RGB kaardistuskaamera, andes DJI lennuplatvormidele täpsema, tõhusama ja usaldusväärsema georuumiliste andmete kogumise võime. Koos DJI Terraga kasutades pakub see valmislahendust 3D-andmete kogumiseks ja kõrgtäpseks järeltöötluseks.

Kõrge täpsus

4 cm vertikaaltäpsus, 5 cm horisontaaltäpsus

Erakordne tõhusus

2,5 km2 ühe lennuga

Suurepärane läbistavus

Väiksemad laserpunktid, tihedamad punktpilved

Tuvastusulatus

250 m @10% peegelduvus, 100 klx; 450 m @50% peegelduvus, 0 klx

5 tagasipeegeldust

Kasutusvalmis lahendus

Punktipilve LiveView

Ühe klõpsuga töötlemine DJI Terras

DJI Zenmuse L2

Integreeritud LiDAR-lahendus

Võimsa riistvara toel võimaldab L2 keeruliste objektide täpset skaneerimist laiendatud vahemikus ja kiiremat punktpilve moodustamist. Töötamise ajal saavad kasutajad vaadata, taasesitada ja töödelda punktipilvemudeleid kohapeal, kusjuures DJI Terra genereerib töökvaliteedi aruanded, pakkudes lihtsat, terviklikku lahendust üldise jõudluse parandamiseks. See võimaldab kasutajatel saavutada kõrgtäpsed punktipilved ühesammulise järeltöötlusega.

Kõrgetasemeline täpsus

Kombineerides GNSSi ja suure täpsusega isearendatud IMU-d, saavutab see lahendus 4 cm vertikaalse ja 5 cm horisontaalse täpsuse.

Erakordne tõhusus

DJI Zenmuse L2 on töövalmis kohe pärast sisselülitamist ja suudab ühe lennuga koguda nii geo- kui ka RGB-andmeid 2,5 km2 suuruselt alalt.

Intuitiivne kasutamine

Ühendatuna Matrice 350 RTK ja DJI Terraga, pakub L2 lihtsasti kasutatavat valmislahendust, mis alandab kasutuskünnist.

Kaadripõhine LiDAR

30% suurem tuvastamisulatus

L2 suudab tuvastada 250 meetri kauguselt 10% peegeldusvõime ja 100 klx juures ning kuni 450 meetri kauguselt 50% peegeldusvõime ja 0 klx juures. Harilik tegevuskõrgus ulatub nüüd kuni 120 meetrini, mis suurendab märkimisväärselt tööohutust ja jõudlust.

Väiksemad laserpunktid, tihedamad punktipilved

Vähendatud punktimõõduga (4×12 cm @100m), mis on vaid viiendik L1 omast, ei tuvasta L2 mitte ainult väiksemaid ja detailsemaid objekte, vaid suudab tungida ka tihedama taimestiku sisse, luues täpsemaid digitaalseid kõrgusmudeleid (DEM).

Toetab 5 peegeldust

Tiheda taimestikuga aladel suudab L2 tabada rohkem lehestikuga kaetud maapinna punkte.

Tulemuslik punktipilve edastamine: 240 000 punkti sekundis

Nii ühe kui ka mitme peegelduse režiimil võib L2 saavutada maksimaalse punktipilve edastamise kiiruse 240 000 punkti sekundis, mis võimaldab kindlas ajaraamis koguda rohkem punktipilve andmeid.

Kaks skaneerimisrežiimi

L2 toetab kahte skaneerimisrežiimi, mis pakub kasutajale paindlikkust vastavalt tema tööülesannetele. Korduva skaneerimise režiimis saab L2 LiDARi abil saavutada ühtlasemad ja täpsemad punktipilved, täites samal ajal kõrgtäpseid kaardistamisnõudeid. Mittekorduva skaneerimisrežiimi puhul pakub L2 suuremat ulatust, et saada rohkem andmeid ruumi struktuuri kohta, mistõttu sobib L2 elektriliinide kontrollimiseks, metsade mõõdistamiseks ja muudeks töödeks.

Kaadripõhine lahendus

Kaadripõhine lahendus annab tulemuseks kuni 100% rakendatavad punktipilveandmed. Koos kolmeteljelise gimbaliga annab Zenmuse L2 rohkem võimalusi mõõdistamise jaoks.

Kõrgtäpne IMU-süsteem

Täiustatud täpsus

Kõrgtäpne isearendatud IMU-süsteem koos drooni RTK-positsioneerimissüsteemiga andmete liitmiseks järeltöötluse ajal annavad L2-le ligipääsu väga täpsele absoluutse asukoha, kiiruse ja asendi teabele. Lisaks sellele parandab IMU-süsteemi täiustatud keskkonnaga kohanemise võime L2 töökindlust ja täpsust.

Yaw täpsus: reaalajas 0,2°, järeltöötluses 0,05°.

Pitch/Roll täpsus: reaalajas 0,05°, järeltöötluses 0,025°.

IMU soojendamist ei ole tarvis

IMU-süsteemi jõudlust on märkimisväärselt tõhustatud ja see on kasutusvalmis kohe pärast sisselülitamist. Seega on kasutatav droon niipea valmis ülesandeid täitma, kui RTK on FIX-staatuses, mis tagab optimaalse töökogemuse välitingimustes.

RGB kaardistamiskaamera

4/3 CMOS, mehaaniline katik

Pikslisuurus on tõstetud 3,3 μm-ni ja efektiivsed pikslid ulatuvad nüüd 20 MP-ni, mille tulemuseks on nii pildistamise märkimisväärne täiustamine kui ka rikkalikumad ehtsate värvidega punktipilvede detailid. Minimaalset pildistamisintervalli on vähendatud 0,7 sekundini. Kaardistamiskaamera võimaldab kuni 200 000 korda säritada, mis vähendab veelgi kasutuskulusid. Kui punktpilve andmeid ei ole vaja koguda, saab RGB-kaameraga ikkagi teha fotosid ja videoid või koguda pilte nähtava valguse kaardistamiseks.

Täiustatud kasutuskogemus

Erinevad marsruuditüübid

Toetab teekonnapunkte, alapõhist ja lineaarset marsruuditüüpi, et lahendada mõõdistamisülesandeid erinevates keskkondades.

 

Point Cloud LiveView

Töötamise ajal toetab DJI Pilot 2 kolme kuvamisrežiimi – RGB, punktipilv ja punktipilv/RGB kõrvuti -, mis näitavad tulemusi intuitiivselt. RNG (Laser Rangefinder) aktiveerimine võimaldab juurdepääsu kaugusteabele LiDAR-mooduli ja FOV-i keskel asuva objekti kohta, suurendades lennuohutust. L2 toetab ka nelja reaalajas toimivat punktipilve värvimisrežiimi – peegeldusvõime, kõrgus, kaugus ja RGB.

Punktipilvemudelite taasesitus ja ühendamine

Pärast lendu saab 3D-punktipilvemudelit vaadata otse albumis. Mitme lennu 3D-punktipilvemudeleid saab ka ühendada, võimaldades kohapeal otsuste tegemist töökvaliteedi kohta.

 

Automaatselt genereeritud töökvaliteediaruanded

Pärast punktipilveandmete kogumist genereerib DJI Pilot 2 rakendus automaatselt tööülesande kvaliteediaruande, nii et kasutaja saab tulemusi reaalajas kohapeal kontrollida, muutes välitööd operatiivsemaks ja muretumaks.

 

PPK lahendus

Keerulistes töökeskkondades saavad kasutajad enne lendu seadistada RTK baasjaamad, et ennetavalt vältida RTK andmete kadumist häirete, videoülekande katkemise või muude probleemide tõttu. Pärast lendu impordi originaalfailid DJI Terrasse, et kasutada PPK (post-processing kinematic) protsessi ja taastada kõrge täpsusega mudelid.

Ühe klõpsuga töötlemine DJI Terras

Saavuta tõhus ja usaldusväärne järeltöötlus, kui impordid punktipilveandmed DJI Terrasse. Loo standardformaadis 3D-punktipilvemudel vaid ühe klõpsuga pärast punktipilve trajektoori arvutamist ja täpsuse optimeerimist. Pärast maapinnapunktide klassifitseerimist, kasutades Ground Point Type’i, saab väljastada DEMi. Punktipilve kvaliteeti saab analüüsida funktsiooniga Accuracy Control and Check.

Tooteinfo

Mõõtmed

155×128×176 mm (L×W×H)

Mass

905±5 g

Toetatud droonid

Matrice 300 RTK (vajab DJI RC Plusi), Matrice 350 RTK

DJI Zenmuse L2

Kontakt

Marek Viitkin, Geosoft OÜ aeromõõdistamise ekspert

Marek Viitkin

Aeromõõdistamine. Droonid, lidarid ja tarkvara

Kirjuta Marekile

Geosofti blogi

Intergeo 2023

Intergeo 2023 trendid. Geosofti ülevaade Eesti mõõdistajatele

Intergeo, mõõdistusproffide aasta tähtsaim erialamess, toimus Berliinis 10.-12. oktoobrini. Geosofti tiim käis kohapeal ja annab Eesti mõõdistajatele ülevaate, millest messil kõneldi, mida näidati ja millised teemad „trendisid“. Põnevaid tooteid, tehnoloogiat ja inspireerivat tulevikku kiikamist jagus

Loe edasi »

Telli Geosofti mõõdistusproffide uudiskiri

Ole esimene, kes saab info uutest toodetest, sooduspakkumistest ja üritustest. Hoiame Su professionaalse teadmistepagasi värskena.