Tulevik näib droonide päralt. Geosofti kliendiküsitlus joonistas selge trendi

Mais-juunis viisime läbi kliendiküsitluse, mille keskmes olid peamiselt mõõdistuskogukonnale huvipakkuvad erialased teemad ning info hankimise kanalid ja eelistused. Pakume siinkohal kõigile lühikese ülevaate tulemustest. Küsitlusele vastanud mõõdistajate seas on praegu aktuaalseim aeromõõdistamise valdkond.

DJI Matrice 350 RTK
Uus DJI Matrice 350 RTK

Kõige kuumema teema, droonimõõdistamise ja seonduvad seadmed, märkis huvipakkuvaks 76% küsitlusele vastanutest, üle veerandi vastajatest on käesoleval aastal ka sellekohasest infost puudust tundnud. Aktuaalsuselt teiseks osutus küsitluses 3D skaneerimine ja punktipilvede töötlemine, mille märkis 59% vastajatest. Populaarsuselt järgmine oli GIS ja ruumiandmete analüüs, mis pakub huvi kolmandikule vastajatest.

Ootuspäraselt meeldib pea kõigile vastajatele tööalase info saamiseks kasutada veebiotsinguid ja veebilehti. Soosingus on ka isiklikud kontaktid, YouTube ja uudiskirjad, mille märkisid meeldivaks ligikaudu pooled vastajatest. (Eraldi tegi meile rõõmu, et kõik Geosofti uudiskirju lugenud vastajad hindasid nende sisu positiivselt.) ChatGPT aga mõõdistajate seas seni populaarne ei ole, või siis kasutatakse seda tegevusteks, mida rakendajad tööalase info hankimiseks ei liigita.

Suur aitäh kõigile, kes oma kiires tööpäevas meie küsitlusele vastamiseks aega leidsid! Teid oli rohkem, kui julgesime loota, ning teiega oli meeldiv küsitluse-dialoogis olla. Väärtustame teie tagasisidet ja häid sõnu ning jätkame tööd selle nimel, et mõõdistajatele kõike tööks vajalikku pakkuda. Ning muidugi võtame peagi ühendust nende vastanutega, kes mõne teema kohta täpsemat infot pärisid või küsitluse tänumeenet soovisid.

Veel kasulikku blogis

Trimble X9 3d-skanner Jõhvi kontserdimajas

EGÜ kevadkonverentsil Trimble’i paremik katsetamiseks väljas

Mõõdistusproffidel aitab kevadisse meeleollu jõuda Eesti Geodeetide Ühingu kevadkonverents. Korraldajad on ettevalmistanud põneva ürituse, mille päevakavas on teemad parimas mõttes maast taevani ehk maapõue peidetud taristust kuni avamere-geodeesiani ja satelliidipõhise positsioneerimiseni. EGÜ kevadkonverents 2024 toob

Loe edasi »

Telli Geosofti mõõdistusproffide uudiskiri

Ole esimene, kes saab info uutest toodetest, sooduspakkumistest ja üritustest. Hoiame Su professionaalse teadmistepagasi värskena.