Trimble R780

Trimble CenterPoint RTX

RTX tagab mõõdistustöö jaoks 2 sentimeetri täpsuse. Ülemaailmselt satelliidi või mobiilside kaudu saadaval olev GNSS parandusteenus annab kasutajale mobiilsuse töötada ilma tugijaama või VRS-võrgu piiranguteta ka kõige kaugemates kohtades.

Alati olemas. Alati täpne.

Trimble CenterPoint RTX on ülemaailmne GNSS positsioneerimise parandusteenus, mis on loodud töötama koos Trimble GNSS vastuvõtjatega, pakkudes geodeetidele parimat reaalajas positsioneerimise lahendust. Mõeldud tugijaamata mõõdistamiseks ning hoiab Sind alati täpsena.

Reaalajas GNSS parandused

Trimble CenterPoint RTX reaalajas parandusteenus pakub töökindlat ja ülitäpset GNSS positsioneerimist satelliit- või mobiilside kaudu, andes Sulle vabaduse kõikjal töötada. Parandused luuakse üleilmse maapealsete GNSS-i jälgimisjaamade võrgu andmete põhjal. Parandused edastatakse Sinu GNSS vastuvõtjale ja need sobivad ideaalselt kõrgeimat täpsust nõudvate mõõtmistööde jaoks.

Toetatud GNSS seadmed

Trimble R12i/R12, R10-2/R10, R2, R9, R750 ja R780.
Spectra Geospatial SP90, SP85 ja SP60.

Trimble_R780

Trimble CenterPoint RTX lühiülevaade

Üleilmselt kättesaadav, täpsus 2 cm

Satelliitside vahendusel reaalajas edastatavad GNSS positsioneerimise parandused, mis on kättesaadavad isegi kaugetes paikades ja suurtel aladel.

Töökindel

Kasutades kõiki konstellatsioone, sealhulgas GPS Generation III ja BeiDou-III, tagab parima satelliitide kättesaadavuse olenemata sellest, kus Sa töötad.

Palju rakendusi

Katastri-, topograafiline, märgistus-, kaardistamine, tehnotaristu seire (gaas, vesi, elekter), kontrollmõõdistamine ja palju muud.

Usaldusväärne

Pidev võrguseire koos ööpäevaringse klienditoega tagab Sulle katkestusteta töö.

Ei vaja seadistamist

Tööd saab alustada täiendavate ettevalmistusteta.

Trimble Correction parandusteenused

VRS NowCenterPoint RTXxFill
HüvedKohene ligipääs reaalajas kinemaatilistele (RTK) parandustele; tugijaama ei ole vaja.Suure täpsusega GNSS-parandused. Saadaval kogu maailmas, ideaalne töötamiseks kaugetes paikades. Kohalikku tugijaama ega VRS võrku ei ole vaja.Sujuv sentimeetritaseme parandusvoog satelliitside vahendusel, kui RTK- või VRS-signaalid katkevad.
SideMobiilsideSatelliit- või mobiilsideSatelliitside
Täpsus< 2 cm horisontaalne täpsus, < 3 cm vertikaalne täpsus< 2 cm horisontaalne täpsus, < 5 cm vertikaalne täpsus< 1 cm
RakendusedTopograafiline, katastri- ja piirimõõdistamine, planeerimine, fotogramm-meetriline seire, mobiilne kaardistamine jpm.
Toetatud seadmedKõik GNSS vastuvõtjad, mis toetavad paranduste hankimist läbi NTRIP protokolli.Trimble R12i/R12, R10-2/R10, R2, R9, R750, R780, Spectra Geospatial SP90, SP85, SP60Trimble R12i/R12, R10-2/R10, R9s, R750, R780
Konvergents (täpse asukoha leidmine)Kohene< 1 min (Trimble RTX Fast regioonides, sh Euroopas)Kohene

KKK: korduma kippuvad küsimused

Satelliitidel põhineva positsioneerimise käigus kasutatakse RTK ehk Real Time Kinematic tehnoloogiat, mis suurendab reaalajas asukoha määramise täpsust. Matemaatilise algoritmi abil kõrvutatakse satelliitidelt ja maapealsetelt püsijaamadelt saabuvaid signaale ning saavutatakse reaalajas mõnesentimeetrise täpsusega positsioneerimine. Selline täpsus on geodeetiliseks mõõdistamiseks vajalik.

Eesti keeles saab positsioneerimistäpsuse parandamise tehnoloogiatest ülevaate Vikipeediast.

Trimble CenterPoint RTX teenus kasutab kõige täpsema positsioneerimise tagamiseks keerulist tehnoloogilist lahendust, mis põhineb mitmetel  tehnoloogiatel ja andmeallikatel. CenterPoint RTX kogub pidevalt navigatsioonisatelliitidelt (GNSS) ja geostatsionaarsetelt satelliitidelt andmeid, mida töödeldakse Trimble’i patenteeritud algoritmidega. Algoritmid analüüsivad GNSS-signaale ja korrigeerivad vigu, et saavutada kõige täpsem positsioneerimine.

Trimble CenterPoint RTX teenus kasutab ka Precision Station Correction tehnoloogia korrektuurandmeid. Need andmed korrigeerivad GNSS-signaalide vead ja parandavad täpsust, võimaldades kasutajatel saavutada kuni sentimeetri täpsust. Precision Station Correction tehnoloogia aitab ka signaali kvaliteeti säilitada, isegi rasketes keskkonnatingimustes nagu tihedad linnapiirkonnad või metsad.

Lisaks kasutab Trimble CenterPoint RTX teenus xFill tehnoloogiat, mis võimaldab signaali taastamist ka siis, kui GNSS signaalid ajutiselt katkevad.

Trimble CenterPoint RTX teenuse eestikeelset kliendituge pakub Geosoft.

Üldkontaktid: +372 652 9211 ja info@geosoft.ee.

Kontaktisik: Markus Kauküla, +372 523 5692 ja markus@geosoft.ee.

Töötab koos

Kontakt

Markus Kauküla

Markus Kauküla

Trimble'i tooted

Kirjuta Markusele

Telli Geosofti mõõdistusproffide uudiskiri

Ole esimene, kes saab info uutest toodetest, sooduspakkumistest ja üritustest. Hoiame Su professionaalse teadmistepagasi värskena.