Trimble R780 roomikutega ATV

Trimble VRS Now

Täpsus: < 1 cm.

Trimble VRS Now teenus pakub CORS-võrgu ja patenteeritud PIVOT-tarkvara abil kohest ligipääsu reaalajas RTK positsioneerimise parandustele.

VRS virtuaalne tugijaam

Olenemata väljakutsetest annab Trimble VRS Now Sulle usaldusväärse ja tõestatud täpsuse, et töötada kiiresti ja tõhusalt iga ülesandega. Trimble on VRS tehnoloogia looja ning on jätkuvalt turuliider mõõdistajatele sentimeetrise täpsuse pakkumisel.

Reaalajas GNSS parandused

Trimble VRS Now teenus on tänu üle Eesti paigaldatud püsijaamade võrgule saadaval kogu Eestis. Trimble VRS Now kasutamiseks tuleb teenusega liituda, vajalikud on GNSS vastuvõtja ja mobiiltelefon.

Toetatud GNSS seadmed

Kõik GNSS vastuvõtjad, mis toetavad paranduste hankimist läbi NTRIP protokolli (CMRx, CMR+, RTCM v2.3, RTCM v3.1 või RTCM v3.2 MSM via NTRIP).

Trimble_R780

Trimble VRS Now lühiülevaade

Viivituseta asukohta leidmine

Kohene ligipääs RTK parandustele laseb viivituseta tööd alustada. Tugijaama ei ole vaja.

Lihtne kasutada

Teenuse tundmaõppimiseks aega ei kulu. Täpne positsioneerimine on lihtne: ühenda võrguga, paranda asukoht, mõõda.

Mitmed konstellatsioonid

Rakendab uusimaid konstellatsioone (GPS Generation III, GLONASS, Galileo, QZSS ja BeiDou-III), töökindel keerukates GNSS-oludes, näiteks linnades ja lopsakate puude all.

Katkestusteta

Trimble VRS Now võrgu katkestusteta toimimine tagab, et RTK paranduste ootamisele ei kulu kunagi väärtuslikku tööaega.

Täpne

VRS Now täpsus võimaldab õige mõõtmistulemuse saada juba esimesel korral.

Klienditugi

24/7 võrgu jälgimine ja hooldus koos Geosofti eestikeelse klienditoega.

Trimble Correction parandusteenused

VRS NowCenterPoint RTXxFill
HüvedKohene ligipääs reaalajas kinemaatilistele (RTK) parandustele; tugijaama ei ole vaja.Suure täpsusega GNSS-parandused. Saadaval kogu maailmas, ideaalne töötamiseks kaugetes paikades. Kohalikku tugijaama ega VRS võrku ei ole vaja.Sujuv sentimeetritaseme parandusvoog satelliitside vahendusel, kui RTK- või VRS-signaalid katkevad.
SideMobiilsideSatelliit- või mobiilsideSatelliitside
Täpsus< 2 cm horisontaalne täpsus, < 3 cm vertikaalne täpsus< 2 cm horisontaalne täpsus, < 5 cm vertikaalne täpsus< 1 cm
RakendusedTopograafiline, katastri- ja piirimõõdistamine, planeerimine, fotogramm-meetriline seire, mobiilne kaardistamine jpm.
Toetatud seadmedKõik GNSS vastuvõtjad, mis toetavad paranduste hankimist läbi NTRIP protokolli.Trimble R12i/R12, R10-2/R10, R2, R9, R750, R780, Spectra Geospatial SP90, SP85, SP60Trimble R12i/R12, R10-2/R10, R9s, R750, R780
Konvergents (täpse asukoha leidmine)Kohene< 1 min (Trimble RTX Fast regioonides, sh Euroopas)Kohene

KKK: korduma kippuvad küsimused

Satelliitidel põhineva positsioneerimise käigus kasutatakse RTK ehk Real Time Kinematic tehnoloogiat, mis suurendab reaalajas asukoha määramise täpsust. Matemaatilise algoritmi abil kõrvutatakse satelliitidelt ja maapealsetelt püsijaamadelt saabuvaid signaale ning saavutatakse reaalajas mõnesentimeetrise täpsusega positsioneerimine. Selline täpsus on geodeetiliseks mõõdistamiseks vajalik.

Eesti keeles saab positsioneerimistäpsuse parandamise tehnoloogiatest ülevaate Vikipeediast.

VRS ehk Virtual Reference Station on täiendav virtuaalne tugijaam, mis luuakse arvutuslikult RTK andmete põhjal, et veelgi täpsemalt positsioneerida.

Trimble VRS Now võrgu põhimõtteks on, et püsijaamad saadavad pidevalt andmeid keskserverile ja server arvutab pidevalt positsioneerimisparandusi. Maamõõtjate liikuvjaamad ühenduvad mobiilside kaudu süsteemiga ja saadavad sellele NMEA (National Marine Electronics Association) formaadis voona oma asukoha andmed. Keskserver tunneb liikuvjaama kui VRS seadme ära ja arvutab välja parandused liikuvjaamast mõne meetri kaugusele ulatuva ala kohta. See likvideerib ebatäpsused, mis varem baasjaamadest kaugele liikumisest tulenesid. Lõppkasutaja saab 1 – 3 cm horisontaalse ja 1 – 5 cm vertikaalse täpsusega asukohaparandused.

Eestis on 20 Trimble VRS Now püsijaama ja VRS Now võrk katab kogu Eestit. Info saab Maa-ameti geodeetiliste punktide andmekogust.

Trimble VRS Now teenuse eestikeelset kliendituge pakub Geosoft.

Üldkontaktid: +372 652 9211 ja info@geosoft.ee.

Kontaktisik: Markus Kauküla, +372 523 5692 ja markus@geosoft.ee.

Trimble VRS Now tehniline info

Tööaeg: 24/7

(v a force majeure juhtumi korral)

Referentsjaamade arv: 19

VRS tarkvara

Trimble VRS3Net

Vastuvõtjad

NetR5, NetR9, Zephyr Geodetic II

Andmeformaadid

VRS (CMR, RTCM), RTK ja DGPS

IP aadress

155.135.20.210

Tehnilised nõuded

TVN_CMR_X Trimble R4, R6, R8GNSS firmware vähemalt 4.x, Survey Controller alates v 12.4x, Trimble Access

Märkused

GPS + GLONASS andmete kasutamisel on väikseim andmemaht uuel CMRx protokollil. Väiksemat andmemahtu edastavaid protokolle soovitame kasutada nõrgemas GPRS levis.

Nn. odavamate GPS/GNSS seadmete tarkvara ei pruugi võimaldada kasutada korraga mitme püsijaama andmetest mõõtja lähedusse loodud virtuaalset tugijaama, vaid kasutab ühe (lähima) tugijaama parandit (formaat CMR või RTCM), mis tingib madalama mõõtmistäpsuse ja väiksema initsialiseerimise kiiruse.

Hinnakiri

Eesti 100 alates 695 € + km (100 tundi aastas)

Piiramatu RTK alates 1195 € + km (1 aasta)

Trimble VRS Now Europe Unlimited alates 2995 € + km (1 aasta)

Hinnad ei sisalda SIM kaarti.

Trimble VRS Now H-Star 100 alates 295 € + km (100 tundi aastas)

Trimble VRS Now H-Star alates 595 € + km (aasta)

alates 295 € + km (1 aasta)

Kontakt

Markus Kauküla

Markus Kauküla

Trimble'i tooted

Kirjuta Markusele

Geosoft OÜ

Geosoft tegeleb mõõdistustehnoloogia müügi ja kasutajakoolitusega, et Eesti mõõdistajatel oleksid nutikad, täpsed ja usaldusväärsed töövahendid. Geosoft asutati 1999. aastal Tartus. Geosoft on Eesti Kaubandus-Tööstuskoja liige.

Geosofti tootevalikus on ruumiandmete professionaalseks kogumiseks, töötlemiseks ja analüüsiks loodud instrumendid, seadmed ja tarkvara, samuti töövahendite rent, hooldusteenused ja kasutajakoolitused. Kõrgetasemelist mõõdistustehnoloogiat vajatakse paljudel tegevusaladel: geodeesia, ehitus, kaevandamine, metsandus, tööstus, logistika, kohtuekspertiis, kultuurivarade kaitse.

Geosoft on 2004. aastast USA kaubamärgi Trimble toodete volitatud edasimüüja ja pakub 2009. aastast Trimble VRS Now RTK paranduste teenust. Portfellis on ka kaubamärgid Spectra GeospatialPhoenix LiDAR SystemsPIX4DDJIDelair ja SketchUp.

Geosofti tiimi liikmed on tõelised tehnoloogiafännid, kes annavad meelsasti nõu, milline töövahendite ja tarkvara komplekt kasutajale kõige enam väärtust pakub.

Telli Geosofti mõõdistusproffide uudiskiri

Ole esimene, kes saab info uutest toodetest, sooduspakkumistest ja üritustest. Hoiame Su professionaalse teadmistepagasi värskena.