Teenindus

Kalibreerimine, hooldus, remont

Geosoft on volitatud Trimble'i tugi- ja hooldusteenuste pakkuja Trimble Authorized Service Provider.

Kalibreerimine

Soovitame kontrollida tahhümeetri kollimatsiooni ja kaugusmõõdiku täpsust vähemalt üks kord aastas!

Geosoft OÜ poolt tehtud kontrolli-justeerimise kohta väljastame instrumendi korrasoleku akti.

Mõõtmispolügooni vastavust kontrollitkse iga 6 kuu järel spetsiaalse referentsinstrumendiga, mis on kalibreeritud Neubrandenburgi MFP Instituudis Saksamaal.

Polügoon on avatud kõigile, kes soovivad oma instrumendi joonemõõtmise täpsust kontrollida. 

Standardpaketti kuulub järgenevate lülide kontroll ja seadistus:

  • Kollimatsiooniviga
  • Nulliaseme viga
  • Inklinatsiooniviga
  • Prismakonstant
  • Optiline lood
  • Vesiloodid
  • Treegeri kontroll

Miks tahhümeetrit kalibreerida?

Kui horisontaalringi kollimatsiooniviga pole korras, tulevad mõõdetud horisontaalsuunad ehk nurgad valed. Kui mõõta jaamas kaks poolvõtet pikksilma üle seniidi pöörates, siis kahe poolvõtte keskmisena kollimatsiooniviga taandub välja. Mõõtes vaid ühe poolvõtte, jääb kollimatsiooniviga sisse. Nulliaseme viga mõjutab vaid kõrguse mõõtmist. Täisvõtte keskmistena taandub see välja, poolvõttes jääb sisse. 20″- line vertikaalsuuna viga annab 1 cm vea kõrguses 100 meetri kohta, 200 m kohta poole rohkem. Prismakonstant mõjutab kauguse mõõtmist. Kui see on vale, tulevad ka kaugused valed. Sisestades instrumenti korrektse prismakonstandi, saate õige kauguse. Seega võib kasutada ka teiste tootjate prismasid. Vesiloodide ja optilise loodi täpsusest sõltub nii instrumendi paigaldamine kui mõõdistuse täpsus.

Uuematel tahhümeetritel on soovitatav seadistust teha kord aastas, vanematel ka paar korda aastas, eriti nulliaseme seadistust.

Kontakt

Trimble_R780

Priit Reinmets

Teenindus, hooldus, remont

Kirjuta Priidule

Geosoft OÜ

Geosoft tegeleb mõõdistustehnoloogia müügi ja kasutajakoolitusega, et Eesti mõõdistajatel oleksid nutikad, täpsed ja usaldusväärsed töövahendid. Geosoft asutati 1999. aastal Tartus. Geosoft on Eesti Kaubandus-Tööstuskoja liige.

Geosofti tootevalikus on ruumiandmete professionaalseks kogumiseks, töötlemiseks ja analüüsiks loodud instrumendid, seadmed ja tarkvara, samuti töövahendite rent, hooldusteenused ja kasutajakoolitused. Kõrgetasemelist mõõdistustehnoloogiat vajatakse paljudel tegevusaladel: geodeesia, ehitus, kaevandamine, metsandus, tööstus, logistika, kohtuekspertiis, kultuurivarade kaitse.

Geosoft on 2004. aastast USA kaubamärgi Trimble toodete volitatud edasimüüja ja pakub 2009. aastast Trimble VRS Now RTK paranduste teenust. Portfellis on ka kaubamärgid Spectra GeospatialPhoenix LiDAR SystemsPIX4DDJIDelair ja SketchUp.

Geosofti tiimi liikmed on tõelised tehnoloogiafännid, kes annavad meelsasti nõu, milline töövahendite ja tarkvara komplekt kasutajale kõige enam väärtust pakub.

Telli Geosofti mõõdistusproffide uudiskiri

Ole esimene, kes saab info uutest toodetest, sooduspakkumistest ja üritustest. Hoiame Su professionaalse teadmistepagasi värskena.