Tutvustame Trimble Accessi tarkvara versiooni 2024.00 – loodud kergendama mõõdistaja tööd

Trimble’il on hea meel tutvustada Trimble Accessi välitarkvara uusimat väljalaset 2024.00. See versioon toob kaasa praktilised täiustused neljas võtmevaldkonnas, mille eesmärk on lihtsustada peamisi mõõdistamisülesandeid ning suurendada tööjõudlust ja kasutusmugavust:

  • paremad ja sujuvamad mõõdistamise töövood,
  • täiustatud kaarditööriistad suurte andmekogumite haldamiseks,
  • integreeritud pilvetöövood,
  • uusima Trimble’i riistvara tugi.

Paremad ja sujuvamad mõõdistamise töövood

Topograafiliste uuringute andmekogumine on oluline mõõdistamise töövoog. Mõõdistajad peavad koguma täpseid andmeid olemasoleva keskkonna kohta ja muutma need detailseteks plaanideks. Access toetab seda töövoogu tunnuskoodidega, võimaldades objektidele õigete atribuutide omistamist ja sümbolite ning joonte loomist otse välitöödel.

Uues versioonis on joonte tõmbamine lihtsam, kuna aktiivsed jooned on mõõtmise ajal esiletõstetud, vähendades vigade tekkimise riski ja suurendades andmete kogumise täpsust. Kui alustad uut joont või jätkad olemasolevat joont, muutub esiletõstetud joon, näidates, milline joon luuakse järgmise mõõdetud punktiga. Enam ei ole vaja muretseda, et kaardile joonistatakse valed jooned.

Trimble on parandanud ka joonelementide mõõtmise töövoogu. Nüüd küsib Access atribuute ainult stringi esimeses punktis, mis tähendab, et saad joont mõõta, ilma et sind igas punktis juba sisestatud atribuutide tõttu katkestataks.

Kasutajate jaoks, kes eelistavad mõõtepunktide või topovormi kasutamist mõõtekoodide asemel, on lisatud nupud +, ja Find string. See lihtsustab mitme sama koodiga joone mõõtmist.

Täiustatud kaarditööriistad suurte andmekogumite haldamiseks

Keeruka BIM-mudeli õige osa valimine võib olla frustreeriv. Accessi BIM-tööriistariba sisaldab nüüd valikurežiimi nuppu, et saaksid määrata kaardil olevast BIM-mudelist valitavad üksused. Võimalikud valimisrežiimid on pinna valimine – kogu objekt ja pinna valimine – üksikud pinnad, mis olid varem saadaval kaardi seadete vaates, ning kaks uut valimisrežiimi: punkti/tipu valimine ja joone/serva valimine.

BIM-failid sisaldavad rohkelt andmeid parameetrite kohta, kuid mõõdistajad ei vaja kogu seda teavet välitöödel. Access pakub nüüd võimalust määrata lemmikteave, mis on kõige tähtsam. Kui oled lisanud lemmiktunnuse, ilmub see tunnuste loendi ülaosas.

BIM-failid on üha enam kasutusel infrastruktuuri projekteerimisel. Access toetab nüüd BIM-failide pindade kasutamist teede märgistamisel. See tähendab, et saad kasutada kujundusfaili otse Accessis, ilma et peaksid looma eraldi pinnakatte faili. Mistahes märkimise töövoos saad kaardilt valida BIM-pinnad, et näidata lõigatud/täidetud deltasid pinnast kuni märgitava objektini.

Pilvetöövoogude sujuv integreerimine

Pilveühenduvus on selles versioonis veelgi parem. Accessi ja Trimble Business Centeri Connected Workspace’i integratsioon võimaldab sujuvat kontori ja välitööde töövoogu. Välitöödel on pilveprojektide uued sildistamise funktsioonid Accessi ja Trimble Connecti vahel ühilduvad, aidates sul töid paremini korraldada ja hallata. Need uuendused hõlbustavad projektide andmete paremat koordineerimist ja juurdepääsetavust erinevates tööetappides.

Trimble Access →

Uusima Trimble’i riistvara tugi

See Accessi versioon toetab uusimat Trimble’i riistvara, sealhulgas Trimble TDC6 väliarvutit, Trimble R780 mudel 2 ja Trimble DA2 GNSS-süsteeme ning Trimble TDL450B UHF-raadiot. Värskendus tagab ühilduvuse ja optimeerib uusimate mõõtmisseadmetega välitingimustes töötamist.

Accessi versioon 2024.00 on loodud mõõdistaja töö lihtsustamiseks. Parendatud töövoogude, täiustatud kaarditööriistade, pilve integreerimise ja uuendatud riistvaratoe abil täiustab Access tänapäevaseid mõõdistamise töövooge, luues samas funktsionaalsust tuleviku-mõõdistajatele.

Artikkel ilmus Trimble Geospatial blogis.

Veel kasulikku blogis

Phoenix RECON-XT

Täiesti uus Geosofti 2023 tootevalikus: Phoenix LiDAR Systems

Droonide ja lidarite võimas areng on aeromõõdistamisest geodeesias trendi teinud. Aeromõõtmised on täpsed ja kiired ning kasutusel maastiku ja rajatiste kolmemõõtmeliseks kujutamiseks ja hindamiseks, näiteks kaardistamiseks, katastriandmete kogumiseks ning kinnisvara hindamiseks. Mõne maapinnal toimetades mitmeid

Loe edasi »

Trimble R780 parimad omadused pandi proovile

Näe, uus! Uus Trimble R780 GNSS vastuvõtja. Geosofti Marek ja Hugo panid R780 parimad omadused lumises talves proovile, vaata videost. Kui tahad Trimble R780 lähemalt näha, tule Geosofti. Küsi Marekilt ja Markuselt, millise väliarvutiga R780

Loe edasi »
InnoTrans

InnoTrans – juhtiv transporditehnoloogia mess

Hugo Toll Artikkel ilmus ajakirjas GEODEET nr 51 (2022). InnoTrans on juhtiv rahvusvaheline transporditehnoloogia mess, mis sai alguse 1996. aastal ja toimub iga kahe aasta tagant Berliinis, korraldajaks Messe Berlin. InnoTrans, mis on jagatud viieks

Loe edasi »

Telli Geosofti mõõdistusproffide uudiskiri

Ole esimene, kes saab info uutest toodetest, sooduspakkumistest ja üritustest. Hoiame Su professionaalse teadmistepagasi värskena.