Tutvustame Trimble Accessi tarkvara versiooni 2024.00 – loodud kergendama mõõdistaja tööd

Trimble’il on hea meel tutvustada Trimble Accessi välitarkvara uusimat väljalaset 2024.00. See versioon toob kaasa praktilised täiustused neljas võtmevaldkonnas, mille eesmärk on lihtsustada peamisi mõõdistamisülesandeid ning suurendada tööjõudlust ja kasutusmugavust:

  • paremad ja sujuvamad mõõdistamise töövood,
  • täiustatud kaarditööriistad suurte andmekogumite haldamiseks,
  • integreeritud pilvetöövood,
  • uusima Trimble’i riistvara tugi.

Paremad ja sujuvamad mõõdistamise töövood

Topograafiliste uuringute andmekogumine on oluline mõõdistamise töövoog. Mõõdistajad peavad koguma täpseid andmeid olemasoleva keskkonna kohta ja muutma need detailseteks plaanideks. Access toetab seda töövoogu tunnuskoodidega, võimaldades objektidele õigete atribuutide omistamist ja sümbolite ning joonte loomist otse välitöödel.

Uues versioonis on joonte tõmbamine lihtsam, kuna aktiivsed jooned on mõõtmise ajal esiletõstetud, vähendades vigade tekkimise riski ja suurendades andmete kogumise täpsust. Kui alustad uut joont või jätkad olemasolevat joont, muutub esiletõstetud joon, näidates, milline joon luuakse järgmise mõõdetud punktiga. Enam ei ole vaja muretseda, et kaardile joonistatakse valed jooned.

Trimble on parandanud ka joonelementide mõõtmise töövoogu. Nüüd küsib Access atribuute ainult stringi esimeses punktis, mis tähendab, et saad joont mõõta, ilma et sind igas punktis juba sisestatud atribuutide tõttu katkestataks.

Kasutajate jaoks, kes eelistavad mõõtepunktide või topovormi kasutamist mõõtekoodide asemel, on lisatud nupud +, ja Find string. See lihtsustab mitme sama koodiga joone mõõtmist.

Täiustatud kaarditööriistad suurte andmekogumite haldamiseks

Keeruka BIM-mudeli õige osa valimine võib olla frustreeriv. Accessi BIM-tööriistariba sisaldab nüüd valikurežiimi nuppu, et saaksid määrata kaardil olevast BIM-mudelist valitavad üksused. Võimalikud valimisrežiimid on pinna valimine – kogu objekt ja pinna valimine – üksikud pinnad, mis olid varem saadaval kaardi seadete vaates, ning kaks uut valimisrežiimi: punkti/tipu valimine ja joone/serva valimine.

BIM-failid sisaldavad rohkelt andmeid parameetrite kohta, kuid mõõdistajad ei vaja kogu seda teavet välitöödel. Access pakub nüüd võimalust määrata lemmikteave, mis on kõige tähtsam. Kui oled lisanud lemmiktunnuse, ilmub see tunnuste loendi ülaosas.

BIM-failid on üha enam kasutusel infrastruktuuri projekteerimisel. Access toetab nüüd BIM-failide pindade kasutamist teede märgistamisel. See tähendab, et saad kasutada kujundusfaili otse Accessis, ilma et peaksid looma eraldi pinnakatte faili. Mistahes märkimise töövoos saad kaardilt valida BIM-pinnad, et näidata lõigatud/täidetud deltasid pinnast kuni märgitava objektini.

Pilvetöövoogude sujuv integreerimine

Pilveühenduvus on selles versioonis veelgi parem. Accessi ja Trimble Business Centeri Connected Workspace’i integratsioon võimaldab sujuvat kontori ja välitööde töövoogu. Välitöödel on pilveprojektide uued sildistamise funktsioonid Accessi ja Trimble Connecti vahel ühilduvad, aidates sul töid paremini korraldada ja hallata. Need uuendused hõlbustavad projektide andmete paremat koordineerimist ja juurdepääsetavust erinevates tööetappides.

Trimble Access →

Uusima Trimble’i riistvara tugi

See Accessi versioon toetab uusimat Trimble’i riistvara, sealhulgas Trimble TDC6 väliarvutit, Trimble R780 mudel 2 ja Trimble DA2 GNSS-süsteeme ning Trimble TDL450B UHF-raadiot. Värskendus tagab ühilduvuse ja optimeerib uusimate mõõtmisseadmetega välitingimustes töötamist.

Accessi versioon 2024.00 on loodud mõõdistaja töö lihtsustamiseks. Parendatud töövoogude, täiustatud kaarditööriistade, pilve integreerimise ja uuendatud riistvaratoe abil täiustab Access tänapäevaseid mõõdistamise töövooge, luues samas funktsionaalsust tuleviku-mõõdistajatele.

Artikkel ilmus Trimble Geospatial blogis.

Veel kasulikku blogis

Trimble R580

Trimble R580 ülevaade: tõestatud kvaliteet GNSS-positsioneerimisel

Tõestatud, usaldusväärne positsioneerimine: esitleme Trimble R580 GNSS-süsteemi. Trimble R580, uusim Trimble ProPointi kasutav vastuvõtja, on nüüd saadaval. Geodeetiliselt täpne GNSS-süsteem Trimble R580 võimaldab mõõdistamise, kaardistamise ja GISi ning ehituse ja kommunaaltaristu spetsialistidel kiiresti ja lihtsalt

Loe edasi »
Trimble VRS Now ja xFill

Trimble VRS Now ja xFill: 2 parimat ühendavad jõud

Miks liita Trimble VRS Now ja piiramatu Trimble xFill GNSS parandusteenus? Sest saad meelerahu ja lisakindluse, et välitöödel ei jää midagi tegemata. Kui tegemist on mõõdistamisega, ei ole olemas liigset valmisolekut. Piiramatu xFill parandusteenus “täidab”

Loe edasi »

Telli Geosofti mõõdistusproffide uudiskiri

Ole esimene, kes saab info uutest toodetest, sooduspakkumistest ja üritustest. Hoiame Su professionaalse teadmistepagasi värskena.