Geosoft osales Baltikumi suurimal asukohapõhiste tehnoloogiate konverentsil

15.-17. mail toimus Riias kolmandat korda Balti riikide suurim asukohapõhiste tehnoloogiate konverents, mis tõi kokku GIS-kogukonna liikmed nii Baltimaadest kui ka kaugemalt. Üritusel osales 600 inimest 200 erinevast organisatsioonist, mis näitab selgelt konverentsi tähtsust. Eestist oli osalemas ligi 100 inimest.

Kolme päeva jooksul pakkus konverents üle 70 ettekande ja mitmeid praktilisi töötubasid. Ettekanded hõlmasid laia teemade spektrit, pakkudes igale huvilisele midagi. Põnevad teemad, mida käsitleti, olid näiteks avamere geodeesia ja maa-alused taristud. Neid valdkondi iseloomustab keerukus ja vajadus täpsete ning usaldusväärsete andmete järele, mis omakorda nõuab innovaatilisi lahendusi ja tipptasemel tehnoloogiat. Lisaks arutleti, kuidas GIS-tehnoloogiad aitavad kaasa nutikate linnade ja infrastruktuuriprojektide kontekstis, näiteks elektrivõrkude hooldusel, pakkudes seeläbi tuge energia tootmise ja jaotamise alal.

Konverentsi raames olid üleval ka mitmesuguse tarkvara ja riistvara edasimüüjate stendid. Muidugi olid esindatud ka Trimble’i poolt GIS-sektorile pakutavad lahendused – alates GNSS-süsteemidest ja tarkvarast kuni digitaalsete kaksikute loomiseks vajalike ruumiandmete kogumise tööriistadeni nagu laserskanner Trimble X9 ja Phoenix LiDAR Systemsi seadmed. Seekord esindasid Trimble’i tooteid kolme Balti riigi edasimüüjad ühise stendiga: Eestist Geosoft, Lätist Geostar ja Leedust Geonovus.

Trimble’i stendi põhieesmärk oli näidata erinevaid riistvaralahendusi ruumiandmete kogumiseks. Trimble’i stendis olid:

Loomulikult oli rõõm üle mitme koroonaperioodi taas hulgakesi ühiselt koos olla ja vahetult suhelda. GIS-i kasutamine on jätkuvalt kasvamas ja suurt huvi tuntakse teadmiste jagamise ning uute kontaktide loomise vastu. Geosoft tänab kõiki osalejaid, kes aitasid kaasa selle konverentsi kordaminekule.

Veel kasulikku blogis

Phoenix RECON-XT

Täiesti uus Geosofti 2023 tootevalikus: Phoenix LiDAR Systems

Droonide ja lidarite võimas areng on aeromõõdistamisest geodeesias trendi teinud. Aeromõõtmised on täpsed ja kiired ning kasutusel maastiku ja rajatiste kolmemõõtmeliseks kujutamiseks ja hindamiseks, näiteks kaardistamiseks, katastriandmete kogumiseks ning kinnisvara hindamiseks. Mõne maapinnal toimetades mitmeid

Loe edasi »

Trimble R780 parimad omadused pandi proovile

Näe, uus! Uus Trimble R780 GNSS vastuvõtja. Geosofti Marek ja Hugo panid R780 parimad omadused lumises talves proovile, vaata videost. Kui tahad Trimble R780 lähemalt näha, tule Geosofti. Küsi Marekilt ja Markuselt, millise väliarvutiga R780

Loe edasi »
InnoTrans

InnoTrans – juhtiv transporditehnoloogia mess

Hugo Toll Artikkel ilmus ajakirjas GEODEET nr 51 (2022). InnoTrans on juhtiv rahvusvaheline transporditehnoloogia mess, mis sai alguse 1996. aastal ja toimub iga kahe aasta tagant Berliinis, korraldajaks Messe Berlin. InnoTrans, mis on jagatud viieks

Loe edasi »

Telli Geosofti mõõdistusproffide uudiskiri

Ole esimene, kes saab info uutest toodetest, sooduspakkumistest ja üritustest. Hoiame Su professionaalse teadmistepagasi värskena.