InnoTrans – juhtiv transporditehnoloogia mess

Hugo Toll

Artikkel ilmus ajakirjas GEODEET nr 51 (2022).

InnoTrans on juhtiv rahvusvaheline transporditehnoloogia mess, mis sai alguse 1996. aastal ja toimub iga kahe aasta tagant Berliinis, korraldajaks Messe Berlin. InnoTrans, mis on jagatud viieks segmendiks – raudteetehnoloogia, raudteeinfrastruktuur, ühistransport, interjöörid ja tunneliehitus –, hõivab kõik 42 Berliini messiväljaku saali, kokku 200 000 m2 . InnoTrans Convention, ürituse tipptasemel konverentsiprogramm, täiendab messi ja selle otseülekannet on võimalik jälgida veebis.

InnoTransil on ainulaadne väli- ja rööbastee väljapanekuala, kus 3500 meetri pikkusel rööbasteel on eksponeeritud kõik alates paakvagunitest kuni kiirrongideni. InnoTrans pakub sõidukitootjatele võimalust demonstreerida erinevaid ühistranspordi liike nii staatilisel väljapanekualal kui selle kõrval asuval demonstratsioonirajal, kus tõsistel huvilistel võimalus ka ise bussirooli keerata.

Järgmine, neljateistkümnes InnoTrans toimub 24.—27.09.2024. Kellel vähegi huvi uute transpordivahendite ja trendide vastu, võiks kindlasti need kuupäevad reserveerida messikülastuseks – asub ju Berliin vaid paari lennutunni kaugusel.

Hugo Toll

Messil osalejate ja külastajate ampluaa on väga lai. InnoTransile tulevad üle maailma kokku ühis- ja eratranspordiettevõtted ning -operaatorid; tootjad ja tarnijad, transporditehnoloogia- ning ehitusettevõtted; insenerid, geoloogid, kaevurid; riigihaldurid, valitsusasutused, ministeeriumid; konsultandid; ametiühingud ja -asutused; teaduse ja arendusega tegelejad; ekspedeerimistööstus; meedia.

Eestit esindasid messil Rail Baltica ja kontaktivaba makselahenduste pakkuja Ridango. Eestlasi leidsime ka teistest messiboksidest. Külastajate hulgas olid suurima delegatsiooniga esindatud Eesti Raudtee ja Tallinna Trammipark. Geosofti ja Raxoesti eesmärk oli tutvuda uute raudtee mõõtmistehnoloogiatega ja olemasolevate arendustega.

2022. aastal oli messil 2834 eksponenti 56 riigist ning külastajaid 137 394 kokku 131 riigist.

Veel kasulikku blogis

Kino ja GNSS. Geodeetide päev VRS Now’ga

Geodeetide päeval, 21. märtsil ootame mõõdistajaid kinno Artis. Enne kevadisi suurtöid võta koos Geosoftiga aega teadmiste uuendamiseks ja kinoelamuseks. Hea tuju sinu poolt, värsked teadmised, kuum kohv ja pärjatud film meie poolt! Geodeetide päev VRS

Loe edasi »
Trimble X9 3d-skanner Jõhvi kontserdimajas

EGÜ kevadkonverentsil Trimble’i paremik katsetamiseks väljas

Mõõdistusproffidel aitab kevadisse meeleollu jõuda Eesti Geodeetide Ühingu kevadkonverents. Korraldajad on ettevalmistanud põneva ürituse, mille päevakavas on teemad parimas mõttes maast taevani ehk maapõue peidetud taristust kuni avamere-geodeesiani ja satelliidipõhise positsioneerimiseni. EGÜ kevadkonverents 2024 toob

Loe edasi »

Telli Geosofti mõõdistusproffide uudiskiri

Ole esimene, kes saab info uutest toodetest, sooduspakkumistest ja üritustest. Hoiame Su professionaalse teadmistepagasi värskena.