InnoTrans – juhtiv transporditehnoloogia mess

Hugo Toll

Artikkel ilmus ajakirjas GEODEET nr 51 (2022).

InnoTrans on juhtiv rahvusvaheline transporditehnoloogia mess, mis sai alguse 1996. aastal ja toimub iga kahe aasta tagant Berliinis, korraldajaks Messe Berlin. InnoTrans, mis on jagatud viieks segmendiks – raudteetehnoloogia, raudteeinfrastruktuur, ühistransport, interjöörid ja tunneliehitus –, hõivab kõik 42 Berliini messiväljaku saali, kokku 200 000 m2 . InnoTrans Convention, ürituse tipptasemel konverentsiprogramm, täiendab messi ja selle otseülekannet on võimalik jälgida veebis.

InnoTransil on ainulaadne väli- ja rööbastee väljapanekuala, kus 3500 meetri pikkusel rööbasteel on eksponeeritud kõik alates paakvagunitest kuni kiirrongideni. InnoTrans pakub sõidukitootjatele võimalust demonstreerida erinevaid ühistranspordi liike nii staatilisel väljapanekualal kui selle kõrval asuval demonstratsioonirajal, kus tõsistel huvilistel võimalus ka ise bussirooli keerata.

Järgmine, neljateistkümnes InnoTrans toimub 24.—27.09.2024. Kellel vähegi huvi uute transpordivahendite ja trendide vastu, võiks kindlasti need kuupäevad reserveerida messikülastuseks – asub ju Berliin vaid paari lennutunni kaugusel.

Hugo Toll

Messil osalejate ja külastajate ampluaa on väga lai. InnoTransile tulevad üle maailma kokku ühis- ja eratranspordiettevõtted ning -operaatorid; tootjad ja tarnijad, transporditehnoloogia- ning ehitusettevõtted; insenerid, geoloogid, kaevurid; riigihaldurid, valitsusasutused, ministeeriumid; konsultandid; ametiühingud ja -asutused; teaduse ja arendusega tegelejad; ekspedeerimistööstus; meedia.

Eestit esindasid messil Rail Baltica ja kontaktivaba makselahenduste pakkuja Ridango. Eestlasi leidsime ka teistest messiboksidest. Külastajate hulgas olid suurima delegatsiooniga esindatud Eesti Raudtee ja Tallinna Trammipark. Geosofti ja Raxoesti eesmärk oli tutvuda uute raudtee mõõtmistehnoloogiatega ja olemasolevate arendustega.

2022. aastal oli messil 2834 eksponenti 56 riigist ning külastajaid 137 394 kokku 131 riigist.